Windows 10 Kurulum Hatası Ve Çözümü

Windows 10 Kurulum Hatası Ve Çözümü

Windows 10 Kurulum Hatası Ve Çözümü

Windows 10 kurulumu yaparken veya yükseltirken hata vermesinin çok sebebi bulunur. Fakat bu yaygın hale gelen hataları birkaç yöntem ile kendi kendinize düzeltebilirsiniz. Windows 7 ya da Windows 8.1 gibi eski bir sürümden Windows 10’a taşınabilir. Belirli başlı bir hata kodu araması yapmadan önce mutlaka genel düzeltmeler bölümünde yer alan ip uçlar denenmelidir. Bu adımlar yükseltme ya da yükleme işlemine yanıt vermez ise başka yollar denebilir.

Bunlar ise; harici donanımı kaldırma yöntemi ile gerekli olmayan bütün donanım cihazları yok edilebilir. Bunlar daha çok kulaklık, yazıcılar, tarayıcılar, hoparlör, USB flaş disk ve harici sabit sürücülerdir. Windows’u güncelleştirmek için bütün önemli güncelleştirmelerin bilgisayarınızda bulunduğundan emin olmak gerekir. Cihazda yer alan donanım sürücüleri güncelleştirmeleri içerir.

Bilgisayarınızdan Gerekli Olmayan Yazılımları Kaldırın

Güncel olmayan yazılımlar genellikle Windows’u yükseltmek için sorunlara yol açabilir. Böyle bir durum için eski ve gerekli olmayan uygulamaların kaldırılmasıyla bu sorunlar çözülebilir. Uygulamayı tekrardan yüklemek isterseniz, kaldırmadan önce yükleme medyasına bütün lazım olan etkinleştirme bilgilerine sahip olmanız gerekir. Yazılımı kaldırmak içinde denetim masası, programlar ve programlar ve özellikler alanına gidin. Programı tıklayarak sonrasında kaldır’ı seçin ve onaylayarak evet’e tıklayın.

Bilgisayarınızdaki Diskte Yer Açın

Windows 10’ a yükseltme işlemi için sabit sürücünüzde yeterli kadar bir alanın olması gerekir. Bilgisayarınızda ne kadar kullanılabilir bir sabit sürücü bölümü olduğuna bakabilirsiniz. Bunun içinde başlat menüsüne tıklayarak sonrasında açılan sayfadaki arama kutusuna dosya gezgini yada Windows 7’de Windows Explorer olarak bilinir.

Sonrasında bilgisayar ya da bu bilgisayarı seçin ve sabit disk sünücüleri veya cihazlar ve sürücüler bölümüne bakın. Çok fazla sürücü yer alıyorsa sistem sürücüsü  sürücü simgenin üzerinde Microsoft Windows logosu bulunan sürücüdür. Sürücüde kullanılabilecek alanı görebilirsiniz. Yeterli alan yoksa yer açmanız gerekir.

Bir Cevap Yazın