Android Virüs Temizleme

Android Virüs Temizleme

Cep telefonu, bilgisayar, laptop, tablet gibi cihazların sorunsuz kullanılması için virüs temizleme hizmetine ihtiyaç duyuluyor. Kullanıcılar her türlü dijital cihazında bu temizleme işlemini kullanıyor. Ancak bazı cihazlarda bu işlemin yapılması için özel programlar gerekiyor.

Android virüs temizleme işlemi ise Android işletim sistemine sahip olan telefonlarda yapılıyor. Bu işlem aslına bakarsanız rutin aralıklarla yapılması gereken bir işlemi oluşturuyor. Android telefonlarda çoğu işlem için güncellemeler belirli aralıklarla geliyor ancak virüs temizleme işlemi için kullanıcıların takibi gerekiyor.

Android Telefonlarda Virüs Temizleme İşlemi Nasıl Yapılır?

Cep telefonları, bilgisayar kullanımına nazaran virüs kapmaya daha açık bir sistemi kullanıyor. Bu nedenle virüs temizleme işlemi yapılmadığında cep telefonlarının sistem dosyaları bile zarar görebiliyor. Özellikle Android işletim sistemine sahip olan telefonlarda android virüs temizleme yapılmadığında, kullanım alanında birçok sorun ortaya çıkıyor.

Bu durumu önlemek ve Android İşletim sistemine sahip olan cep telefonlarınızı sorunsuz kullanmak için Google Play Store uygulamasından virüs programı indirebilirsiniz. Bu programların bir kısmı ücretsiz olarak indiriliyor ve kendi sistemine göre periyodik aralıklarla virüs kontrolü yapıyor. Hatta bazı programlar virüs algıladığı anda o siteye girmeyi engelliyor. Bu sayede telefonunuzu virüs konusunda koruma altına almanız mümkün oluyor.

Android Telefonlarda Kullanılan En Kaliteli Virüs Programları

Android işletim sistemi kullanan telefonlar günümüzün en çok tercih edilen telefon markalarının içeriğinde bulunuyor. Bu nedenle Google Play Store uygulamasının içeriğinde de çok fazla virüs programı bulunuyor. Bu programların seçimi kullanıcılara ait oluyor. Sorununuza en kaliteli çözümü alabileceğiniz içeriği sunan android virüs temizleme programlarını bu uygulamadan kolayca ve sorunsuz olarak indirebilirsiniz. Avast anti virüs programı en kaliteli virüs temizleme hizmetini sorunsuz olarak sunuyor. 

Avast Antivirüs Programı

Avast Antivirüs Programı

Avast, 1988 yılında Eduard Kučera ve Pavel Baudiš tarafından kurulan ve bilgisayarları zararlı virüslerden koruması için farklı teknikler üreten büyük bir şirkettir. Günümüzdeyse Avast, daha çok geliştirmiş olduğu Antivirüs programlarıyla dikkatimizi çekmeyi başaran bir şirkettir.

Avast Antivirüs Programı

Avast Antivirüs programı, piyasada yer alan olan Antivirüs programları arasında kuşkusuz en iyileri arasında yer alıyor. Gelişmiş malware yazılım engelleme özelliği, kullanıcıları phishing saldırılarından koruma konusunda başarısı ve modem cihanıza kadar internet bağlantınızın önünde tam zamanlı bir koruma kalkanı oluşturuyor olması Avast’ın bilinen en iyi özelliklerinden sadece birkaçıdır.

Her yıl güncellenmiş bir sürümüyle kullanıcıların karşısına çıkan Avast, bunlara ek olarak neredeyse günlük olarak veri tabanını güncelliyor ve kullanıcıların bilgisayarlarının yeni çıkan virüslere karşı sürekli korumada kalmasını sağlıyor. Yapılan bilgisayar testleri neticesinde de Avast’ın başarısı dikkatlerden kaçmıyor ve en iyi koruma puanına sahip ilk 5 yazılım arasında Avast mutlaka ilk 3 içerisinde bir yerlerde kendine yer ediniyor.

Avast gelişmiş ve güncel bir koruma sunuyor olmasının yanı sıra diğer birçok Antivirüs programına nazaran sadece ücretli kullanıcıları baz almıyor. Sunmuş olduğu ücretsiz versiyonuyla da Avast, tüm kullanıcıların bilgisayarlarını internetin zararlı tehditlerinden koruyor. İlk önce ücretsiz kullanıp daha sonra satın alabileceğiniz indirimli paketlerle de size daha üst seviye bir koruma sunabiliyor.

Avast Antivirüs Programı İndir

Bilgisayarınızı, Mac’inizi ya da mobil cihazınızı Avast’ın ücretsiz versiyonuyla koruma altına almak istiyorsanız Avast sitesine gidip kolayca indirip kurabilirsiniz.

Bilgisayar Virüs Temizleme Programı İndir

blank

Bilgisayar Virüs Temizleme Programı İndir

Virüsler genel olarak bilgisayarınıza bir şekilde zarar vermek için en son programlama dilleri ile yazılan küçük zararlı programlardır. Kimileri yapısı gereği sadece bulaştığı bilgisayara zarar verirken, kimileri de ağ yoluyla diğer bilgisayarlara da zarar verir. Bulaştığı bilgisayarın sistem kaynağını sömürerek kasmasına, önemli sistem dosyalarını kullanılmaz hale getirerek sisteminizin çökmesine, güvenlik açıkları meydana getirerek sisteminizin her türlü saldırıya açık olmasına neden olurlar.

Ücretsiz Antivirüs programları tam bir Internet Security programları gibi tam kapasite güvenlik sunmasa bile sizi ücretsiz olarak birçok zararlı virüsten kurtaracak seçenekler sunmaktadır.

Bilgisayar Virüsü Nasıl Temizlenir?

Virüsün bilgisayara geri dönülmez şekilde hasarlar vermiş olduğu durumlarda, virüs temizleme her zaman başarılı olmaz. Antivirüs programlarının tarama işlemi sonrasında virüs bulamaması bilgisayarda virüs bulunmadığının değil, tarama işleminde kullanılan Antivirüs programlarının tanıdığı virüslerin bulunmadığını işaret edebilir. Bu gibi durumlarda kullanılan Antivirüs programının güncellenmesi veya daha güncel başka bir anti-virüs yazılımının kullanılması daha iyi olacaktır.

Bilgisayar Virüs Temizleme Programı İndir

Virüsler bilgisayarınıza bulaşmadan önce tedbir almak ve en başından koruma sağlamak için McAfee Anti-Virus, Norton AntiVirus, F-Prot, Dr. Solomon’s Anti-Virus Toolkits gibi virüs programlarından birini, bilgisayarınıza henüz herhangi bir virüs problemi yokken acilen kurmanız gerekmektedir. İşte başlıca virüs temizleme programları:

Kaspersky Internet Security Faydaları

blank

Dünya’nın en iyi antivirüs yazılımlarından biri olan Karspersky Internet Security, milyonlarca kullanıcıya sahip olup 2015 yılından beri aktif bir şekilde hizmet vermektedir. Karspersky Internet Security uygulamasının faydaları ciddi anlamda çok fazladır. Uygulamayı kullanmak pek çok zararlı yazılıma karşı güven sağlar ve pek çok uygulamalarınızın ve internet ayarlarınızın güvende kalmasını sağlar. Karspersky Internet Security faydaları ciddi anlamda çok fazla, şimdi lafı çok da uzatmadan uygulamanın nasıl çalıştığına bir bakalım;

Karspersky Anti Virüs

Uygulamanın en temel virüs koruma planlarından biridir. Tüm zararlı yazılımlar için kullanılabilmektedir. Bilgisayarınıza veya herhangi bir uygulamanıza olası bir virüs programının erişmesine engel olmaktadır.

Karspersky Internet Security

Uygulamanın en faydalı planlarından biridir. Hem mac cihazlarında hem de mobil cihazlarda kullanılabilmektedir. Kredi kartı hırsızlığında ve diğer pek çok soruna karşı ekstra koruma sağlamaktadır.

Karspersky Total Security

En kapsamlı virüs kontrollerinden biridir. Şifre yöneticisi ve pek çok aile kontrolü ile sağlanan ekstra özelliklere sahip. Uygulamayı indirip çok düşük ücretlerle bu planlara sahip olabilirsiniz

Karspersky uygulamasının hangi planına sahip olursanız olun size muhteşem bir koruma sağlar. Uygulamayı internet üzerinden edinebilir ve çok düşük abonelik ücretleriyle uygulamaya sahip olabilirsiniz. Sizlere klasik bir anti virüs programından çok daha fazla yarar sağlayacağına ve tüm zararlı yazılımlara karşı tam bir koruma kalkanı oluşturacağına emin olabilirsiniz.

Mcafee Kullanımı

blank

Dünya’nın en çok satan antivirüs yazılımlarından biri olan Mcafee, ilk çıktığından bu yana ciddi satış rakamlarına ulaşmış ve dünya’nın pek çok yerinden ciddi ilgi görmüştür. İlk çıktığı günle bugüne kıyasla ciddi anlamda bir fark vardır. Mcafee, bilgisayarınızı zararlı yazılımlardan koruyan bir antivirüs programıdır, kolaylıkla kurulur ve zahmetsiz bir şekilde kullanım olanağı sunar. Mcafee ilk kullanacağınız günden itibaren 30 günlük bir deneme sürümü edinebilir ve çok düşük ücretlerle uygulamayı deneyebilirsiniz. Şimdi lafı çok uzatmadan Mcafee kullanımı ve özelliklerine bir göz atalım.

10 Cihazınızı Tek Plan ile Bağlayın

Mcafee, 10 cihazınızda kullanım olanağı sunar. Tek bir plan satın alarak, telefon, tablet veya bilgisayar fark etmeksizin pek çok cihazda kullanım olanağı sunarak müthiş bir fark yaratır. Uygulamayı satın aldığınız ilk günden itibaren 30 günlük deneme sürümünü başlatabilir ve 10 cihazla kullanım sağlayabilirsiniz.

İnternette Özgürce Dolaşın

Zararlı yazılımlardan bıktığınızı biliyoruz, Mcafee kullanımı sizleri bu zararlı yazılımların kötü etkilerinden koruyarak muazzam bir performans sergiler. İnternette hiçbir bağlantıdan artık korkmanıza gerek yok, Mcafee bu konuda sizlere yardımcı olur ve girdiğiniz her sayfanın virüs taşıma potansiyelini kontrol ederek size haber verir.

Çocuklarınızı Koruyun

Çocuklarınızı internetin kötü etkilerinden korumak için Mcafee kullanabilirsiniz. Mcafee sizlere potansiyel güçlü bir koruma sağlar ve çocuklarınızı zararlı yazılım taşıyan internet sitelerine girişine engel olur.