Photoshop CS 6 Nasıl Kayıt Edilir?

Photoshop CS 6 Nasıl Kayıt Edilir?

Birçok photoshop uygulamasının yanında Adobe’nin eklentileri arasında olan program, oldukça kullanışlı ve birçok kişi tarafından kullanılmaya devam eden programlar arasında geliyor. Her seferinde kişilerin en rahat kullandığı uygulamalar arasındadır.

 Farklı seçenekleri ile kayıt edilerek sosyal medyada kullanılan fotoğrafların da ön hazırlaması için olanak tanıyor. Birçok farklı seçenek ayarları ile kayıt edilecek olan içeriğin değişimi ve eklentilerle daha kaliteli olması da gerçekleşir. Adobe programları arasında en kullanışlı olanlardandır.

Farklı Ara Yüzle Photoshop Uygulaması

Farklı birçok seçeneği ile kayıt edilerek kişilerin istediği içeriğin en iyi şekilde hazırlanmasını sağlar. Herkes için oldukça kolay kullanım sağlaması da önemlidir. Merak edilen program içeriğinde sadece ayarlar seçeneğinden boyut ve ebat seçenekleri ayarlanır. Daha sonra üst kısımdan megapikseli ayarlanarak içerik yerleştirilir.

Son olarak da ayarlamalar yapılıp dosya yerleştir kısmına girerek kayıt edilir. Bu şekilde birçok kez photoshop kaydı gerçekleşir. İlgili içeriğin hazırlanması ve kayıt edilmesi de oldukça kısa bir süreyi kapsar. Beklentileri her zaman karşılayan program kısa sürede hazırlanarak, alıcılar içinde önemli bir şeklide zaman kazandırmaya devam eder.

Önemli Programlardan Olan Photoshop

Birçok kişi için önemli olan program, kullanım açısından da basit bir ara yüze sahiptir. Belirlenen ölçekte resimlerin oluşmasını sağlar. İstenilen ebat ve yanına yazı eklenmesi de yapılabilir. İsteğe bağlı olarak resmin yanına birçok yazı vb. eklenebilir ya da bir marka için de etiket yapıştırarak oluşturulabilir.

 Her zaman bireysel değil, şirketler için de oldukça önemli bir kullanım alanı vardır. Bu şekilde grafikerlerin de büyük ölçüde kullandığı bir program olmaktadır. Reklam sektörü içinde aynı şekilde ilgi gören programlar arasında olmaya devam eder. İstenilen görüntü kalitesini de her zaman yansıtır.

Adobe Fotoğraf Düzenleme Programları

Adobe Fotoğraf Düzenleme Programları

Adobe firmasının sunmuş olduğu fotoğraf düzenleme programlarını ücretli ya da ücretsiz bir şekilde kullanabilirsiniz. Şimdi bu programlara hep birlikte bakalım.

Adobe Photoshop Lightroom

Adobe Photoshop Lightroom, MacOS ve Windows işletim sistemleri için tasarlammış yüksek boyutlu dijital fotoğrafların işlenmesini ve düzenlenmesini kolaylaştırmak için kullanılan bir fotoğraf düzenleme programdır. Adobe Photoshop’a nazaran daha basit bir kullanıma sahip olan ve ufak işlemler için sıkça tercih edilen bir programdır.

Adobe Photoshop Yazılımı

Adobe firmasının bir ürünü olan Adobe Photoshop, dijital çalışmalarınıza renk katmak ve düşlediğiniz grafik çalışmalarını gerçeğe dönüştürmek amacıyla tasarlanmış dijital grafik oluşturma ve düzenleme programıdır. Profesyonel ya da amatör tüm grafikerlerin bir numaralı tercihi olan Adobe Photoshop, bir fotoğraf düzenleme programından bekleyebileceğinizden çok daha fazlasını vadediyor.

Adobe Photoshop Express

Adobe Photoshop Express hızlı, güçlü ve kolay fotoğraf düzenlemeleri yapmaya ve kolajlar oluşturmaya yarayan ücretsiz bir mobil uygulamadır. Görünümler olarak adlandırılan filtreler uygulayabilir, çeşitli ayar ve düzeltme seçeneği arasından seçim yaparak fotoğraflarınızı düzenleyebilir ve bunları sosyal medyada kolayca paylaşabilirsiniz.

Adobe Photoshop Lightroom Classic

Lightroom Classic, fotoğraflarınızı mükemmelleştirmek için ihtiyaç duyulan tüm masaüstü düzenleme araç takımını size sunar. Renkleri karıştırabilir, soluk görüntülü çekimleri canlandırabilir, fotoğraftaki dikkat dağıtan nesneleri kaldırabilir ve eğri çekimleri düzeltebilirsiniz. Tüm fotoğraflarınızı masaüstünde kolay bir şekilde düzenleyebilir ve çeşitli sosyal medya hesaplarında paylaşabilirsiniz.