Bilgisayar Format Atma CD’ siz

Bilgisayar Format Atma CD’ siz

Bilgisayar kullanıcıları bilgisayarlarına format atılması gerektiğini hemen anlayabiliyor. Çünkü format atmaya ihtiyacı olan bir bilgisayar, fonksiyonlarını tam anlamıyla yerine getiremiyor. Bilgisayarlar ilk piyasaya çıktığı günden beridir bilgisayarlara format atma işlemi yapılıyor. Bu işlem bilgisayarı sorunsuz, kusursuz ve hatta virüssüz kullanmayı sağlıyor.

Günümüzde bilgisayar format atma cd siz işlemi bilgisayar firmaları tarafından kaliteli ve sorunsuz bir şekilde yapılıyor. Bilgisayar yazılım alanında tam anlamıyla bilgi sahibi olmayan kişiler bilgisayarlarına format atmak istediklerinde bu işlemi kendi kendilerine yapmaya kalktıklarında bilgisayarlarına daha büyük zararlar verebiliyor.

Bilgisayara Format Atma CD Kullanmadan Nasıl Yapılıyor?

Bilgisayarlara CD kullanmadan format atmak için bilgisayarların sistem dosyalarına ulaşmak ve bu dosyaları koruma altına almak gerekiyor. Bilgisayar alanında gerçek anlamda bilgi sahibi olmayan kişilerin bu işlemin başına geçmesi zaman kaybı olacaktır.

Eğer bilgisayarınıza format atmanız gerekiyor ve bu işten anlamıyorsanız bilgisayar format atma cd’ siz işi için bilgisayar tamiri hizmeti sunan firmalardan yararlanabilirsiniz. Bu firmalar birkaç saatlik çalışma ile bilgisayarlarınızı fabrika ayarlarına döndürebiliyor. Hatta bilgisayarlarınızda açılmama sorunu var ve kurtarmanız gereken dosyalar bulunuyorsa bu dosyaları kurtarma adına da çalışmalar yapıyor.

Bilgisayar Tamircileri Bilgisayar Format Atma

Bilgisayarınızda virüs olduğunu düşünüyor ve bilgisayarınızı istediğiniz özelliklerle kullanamıyorsanız bilgisayarınıza format atmanız gerekiyor olabilir. Bilgisayar format atma cd’ siz işlemini yapmak için bir bilgisayar tamircisinden hizmet alabilirsiniz. Bu hizmet sizin kısa süre içinde bilgisayarlarınızla ilgili sorunlardan kurtulmanızı sağlayacaktır.

Eğer bilgisayarınızın içinde kurtarmanız gereken dosya, video ve resim gibi içerikleriniz bulunuyorsa bu isteğinizi bilgisayar tamirci ekibine iletebilirsiniz. Bilgisayarınızda virüs ya da zararlı bir içerik bulunmadığı takdirde bilgisayar teknik ekibi bilgisayarınızda bulunan bu özel dosyalarınızı yedekleyerek, format atacaktır.

Windows 10 Kurulum Hatası Ve Çözümü

Windows 10 Kurulum Hatası Ve Çözümü

Windows 10 kurulumu yaparken veya yükseltirken hata vermesinin çok sebebi bulunur. Fakat bu yaygın hale gelen hataları birkaç yöntem ile kendi kendinize düzeltebilirsiniz. Windows 7 ya da Windows 8.1 gibi eski bir sürümden Windows 10’a taşınabilir. Belirli başlı bir hata kodu araması yapmadan önce mutlaka genel düzeltmeler bölümünde yer alan ip uçlar denenmelidir. Bu adımlar yükseltme ya da yükleme işlemine yanıt vermez ise başka yollar denebilir.

Bunlar ise; harici donanımı kaldırma yöntemi ile gerekli olmayan bütün donanım cihazları yok edilebilir. Bunlar daha çok kulaklık, yazıcılar, tarayıcılar, hoparlör, USB flaş disk ve harici sabit sürücülerdir. Windows’u güncelleştirmek için bütün önemli güncelleştirmelerin bilgisayarınızda bulunduğundan emin olmak gerekir. Cihazda yer alan donanım sürücüleri güncelleştirmeleri içerir.

Bilgisayarınızdan Gerekli Olmayan Yazılımları Kaldırın

Güncel olmayan yazılımlar genellikle Windows’u yükseltmek için sorunlara yol açabilir. Böyle bir durum için eski ve gerekli olmayan uygulamaların kaldırılmasıyla bu sorunlar çözülebilir. Uygulamayı tekrardan yüklemek isterseniz, kaldırmadan önce yükleme medyasına bütün lazım olan etkinleştirme bilgilerine sahip olmanız gerekir. Yazılımı kaldırmak içinde denetim masası, programlar ve programlar ve özellikler alanına gidin. Programı tıklayarak sonrasında kaldır’ı seçin ve onaylayarak evet’e tıklayın.

Bilgisayarınızdaki Diskte Yer Açın

Windows 10’ a yükseltme işlemi için sabit sürücünüzde yeterli kadar bir alanın olması gerekir. Bilgisayarınızda ne kadar kullanılabilir bir sabit sürücü bölümü olduğuna bakabilirsiniz. Bunun içinde başlat menüsüne tıklayarak sonrasında açılan sayfadaki arama kutusuna dosya gezgini yada Windows 7’de Windows Explorer olarak bilinir.

Sonrasında bilgisayar ya da bu bilgisayarı seçin ve sabit disk sünücüleri veya cihazlar ve sürücüler bölümüne bakın. Çok fazla sürücü yer alıyorsa sistem sürücüsü  sürücü simgenin üzerinde Microsoft Windows logosu bulunan sürücüdür. Sürücüde kullanılabilecek alanı görebilirsiniz. Yeterli alan yoksa yer açmanız gerekir.

Windows Ürün Etkinleştirme

blank

Windows Ürün Etkinleştirme

Windows 10 İşletim sisteminde yaşanan bazı sorunlar, kullanıcıların tekrar Windows ürün etkinleştirmesini gerek kılıyor. Bu sorunun giderilebilmesi oldukça kolay ve izleyeceğiniz adımlar sonrasında Windows 10 işletim sisteminizin etkinleştirmesini başaracaksınız. BU işlem için Windows 10 ürün anahtarınızı bir yere not edin. Peki, Windows ürün etkinleştirme nasıl olur?

 • Bu işlem için öncelikle Başlat tuşunun yanında yer alan arama kısmına “cmd” yazıp gelen ekranda komut istemini Yönetici Olarak çalıştırıyoruz.
 • Karşımıza gelen ekrana slmgr /ipk “Windows 10 ürün anahtarınız” (*) komutunu girip Enter‘a basıyoruz. Tırnak içindeki yere kendi Windows 10 ürün anahtarınızı yazacaksınız.
 • İkinci satıra slmgr /skms xspace.in komutunu girip Enter‘a bastığımızda gelen uyarı kısmında yer alan Anahtar Yönetici Hizmeti makine adı başarıyla ayarlandı bölümüne penceresinde Tamam diyoruz.
 • Daha sonra komut olarak slmgr /ate komutunu girip Enter‘a basıyoruz ve gelen “etkinleştirildi “uyarısı penceresine Tamam diyoruz.
 • Son olarak exit yazıp Enter‘a basarak komut satırını kapatıyoruz.

Yaptığımız işlemleri başarıyla gerçekleştirdikten sonra Windows 10 etkinleştirme işleminin işe yarayıp yaramadığını kontrol edelim. Bu işlemin kontrolü için ilk olarak Bu Bilgisayar simgesine gelip sağ tıklayıp Özellikler menüsünü açıyoruz. Özellikler kısmına girdikten sonra açılan pencerenin sol alt kısmında Ürün Anahtarını Değiştir ibaresi yer alacaktır. Bu ibarenin burada olması, Windows 10 Etkinleştirmesinin başarıyla gerçekleştiğini göstermektedir. Bilgisayarınızdaki Ürün Lisans Anahtarı ile etkinleştirdiğiniz işletim sistemini artık güvenle kullanabilirsiniz.

Windows Güncelleştirme Hatası

blank

Windows Güncelleştirme Hatası

Windows için Otomatik Güncelleştirmeler teoride güzel, fakat her zaman iyi çalışmıyor. En son güncelleştirmeler ve hata çözümleri olmadan bilgisayarınız kötü amaçlı yazılımlara, virüslere ve diğer çevrimiçi saldırılara karşı savunmasız durumdadır. 

Windows Güncelleştirmeler düzgün şekilde çalışmıyorsa ve sisteminize en son yamalar yüklenmemişse, çevrimiçi olarak en son güncellemeleri tek bir dosyada birleştiren paketleri bilgisayarınıza kurabilirsiniz. Peki, Windows güncelleştirme hatası nedir?

Bir güncelleme hatası karşılaşıldığında bu sorunlar kolayca çözülebiliyor.  Ancak bazı durumlarda Windows Update ekrana hiçbir hata kodu gelmiyor. Bu durum için çeşitli çözüm yolları mevcut.

Windows Güncelleştirme Hatası Çözümleri

 • Güncellemeleri indirmeyle ilgili bir problem yaşıyorsanız Windows Update’i duraklatıp sonradan devam ettirmek problemi büyük oranda çözebilir. Bunun için Windows 10’da Ayarlar> Güncelleştirme ve Güvenlik> Windows Update’e tıklayın. Sonra ‘Güncelleştirmeleri 7 Günlüğüne Duraklat‘düğmesiyle tıklayın. Ardından bilgisayarınızı yeniden başlatıp aynı şekilde duraklattığınız güncellemeleri devam ettirin.
 • Depolama alanınız yetersizse güncellemeye çalışırken hatalar meydana gelebilir. Güncellemeleri yüklemek için ek alana ihtiyaç duyuyorsanız, Ayarlar / Sistem / Depolama’ya gidin ve Yerel Disk C bölümünün altındaki ‘Geçici dosyalar’ kısmına göz gezdirin. Daha sonra burada yer açmak için temizlemek istediğiniz belgeleri seçin. Eğer İndirilenler klasöründe çok fazla dosya tutuyorsanız bunlar da depolama alanı yaşamanıza neden olabilir.

Tüm bu adımlardan sonra Windows güncelleştirme hataları çözülmezse son çare olarak temiz bir Windows 10 kurulumu yapmanızı öneririz.

Windows 10 Pro Lisans

blank

Windows 10 Pro Lisans

Windows 10 Pro Lisans, dünyanın en büyük yazılım şirketi olan Microsoft tarafından üretilmekte ve lisanslanmaktadır. Windows 10 Pro, içeriğinde barındırdığı yüzlerce uygulama ve gelişmiş işletim sistemiyle dünyanın en çok satılan işletim sistemlerinden biri haline gelmiştir. Uygulamanın sahip olduğu pek çok yenilik ve teknoloji sayesinde, Windows 10 Pro Lisans ile pek çok özelliği edinebilir ve bilgisayarınız üzerinden pek çok şey yapabilirsiniz.

Windows 10 Pro Lisans’ta Yer Alan Özellikler

 1. Gelişmiş parola güvenliği; en güvenli sistem ağından oluşan Windows, yeni sürümü olan Windows 10 Pro’da daha güvenli parola oluşturulmasını sağlamaktadır.
 2. Her Yerden Çevrimiçi Olun: Cihazınız nerede olursa olsun, Pro Pc’ye bağlanarak Windows 10 Pro işletim sisteminizi de yanınızda götürebilirsiniz.
 3. Sanal Makineler Oluşturun: Windows 10 Pro Lisans’ı kullanarak sanal makineler oluşturabilir ve bilgisayarınızda birden fazla işletim sistemini aynı anda çalıştırabilir ve kullanabilirsiniz.
 4. Gelişmiş Uygulama Marketi: Her uygulamanın en iyisine ve son sürümüne sahip olmak isteyenlerdenseniz, gelişmiş uygulama marketini kullanarak hızlı bir şekilde uygulamaya sahip olabilirsiniz.

Word ve Excel’in Son Sürümünü Edinin ve 30 Gün Ücretsiz Kullanın

Word ve Excel gibi uygulamaları güncellememek çeşitli problemlerle karşılaşmanıza neden olabilir. Windows 10 Pro’da yer alan tüm Word ve Excel gibi Office ürünler son sürümdür ve 30 gün ücretsiz kullanılabilir.

Virüs Olmayan Bir İşletim Sistemi Windows 10 Home

blank

Virüs Olmayan Bir İşletim Sistemi Windows 10 Home

Windows 10 Home lisans, gelişmiş güvenli yazılımıyla sizlere güvenli bir işletim sistemi vaadeder. Sahip olduğu gelişmiş işletim sistemiyle sizlere son derece güvenli bir internet ve işletim sistemi vadediyor. İşletim sistemini aldığınız ilk günden itibaren, Word, Excel ve Power Point gibi uygulamaların son sürümüne sahip olmanın yanı sıra, pek çok uygulamanın da son erişimlerine sahip olabilirsiniz.  İşletim sistemi içeriğinde şunlar var;

Ekran Sürekli Açık Kalsın

Hazırladığınız sunum veya projelerin, elektrik kesintisinde veya herhangi başka bir sorunda kaybolmasını istemiyorsanız Windows 10 Home Lisans yapabilir ve projelerinizin kaybolmasını engelleyebilirsiniz. Windows 10 Home Lisans bu tarz problemleri ortadan kaldırıyor ve sizlere muhteşem bir ekran sunuyor.

Aynı Anda Birden Fazla Ekran Açın

Aynı anda birden fazla masaüstü ekrana sahip olmak istiyorsanız Windows 10 Home lisansı alabilirsiniz. Birden fazla sanal masaüstü oluşturabilir ve ekran kalabalıklarından kurtularak aynı anda fazla iş yapabilme imkânı elde edebilirsiniz.

Microsoft Edge Kullanın

Gelişmiş yazılımı sayesinde Microsoft Edge’ye erişim sağlayabilir ve virüs olmayan bir internet sörfünün tadına varabilirsiniz. Microsoft Edge, bu konuda size imkân tanımaktadır. Sizlerde bu şekile Microsoft Edge’ye sahip olabilirsiniz.

Virüs Olmayan Bir İşletim Sistemi

Zararlı yazılımlardan nefret ettiğinizi biliyoruz, biz de sevmiyoruz. Windows 10 Home’da hiçbir zararlı yazılım yok ve sizi bu yazılımlardan koruyan gelişmiş bir anti virüs sistemi vardır.